ÚVOD | Články | Štvorboj s Gepardom 3. kolo

Štvorboj s Gepardom 3. kolo

Publikované

Tak a je to tu! Konečne sa môžeme opäť tešiť na súťaž s Gepardom, pripravenú pre prvákov a druhákov základných škôl mestskej časti Petržalka.

V predchádzajúcich dvoch kolách sa súťaž páčila a tak v spolupráci s mestskou časťou Petržalka (petrzalka.sk) ako aj za podpory europoslanca pána Ivana Štefanca (ivanstefanec.sk) sa opäť podporí tento projekt.  Prispela k tomu aj spoločnosť Imunoglukan (imunoglukan.com), ktorá venovali vecné ceny. Môžeme sa teda tešiť na to ako si  prváci a druháci zmerajú svoje sily.

I keď nejde o výhru, spomienky sa nám zídu!

Pohár
Pohár

Deti budú znova súťažiť v rovnakých disciplínach ako v prvých dvoch súťažných kolách, rýchly a krátky beh na 60m, 250m beh, skok z miesta a hod raketkou z vortexu. Deti budú bojovať podľa pravidiel a inštrukcií v týchto propozíciách: Propozície štvorboja s gepardom III.kolo. Z každej základnej školy očakávame účasť detí v teamoch v počte 8 dievčat a 8 chlapcov z prvého a druhého ročníka. Ceny sú už pripravené! Tešíme sa na športovcov, ktorí behajú pre radosť. Všetci vyhrajú, verte či nie, veď:

  • Skok z miesta symbolizuje, že ste sa konečne odlepili od zeme a začali športovať a súťažiť s gepardom. Je to skvelé a preto vyhrávate už teraz všetci! Verte mi. No poďte si po ceny 🙂 Iba žartujem! Kto bude sklamaný keď nevyhrá? Verím že nikto, pretože už teraz viem, že ste tu pre radosť z behu a pre zážitok! A to je najväčšia výhra!
  • Máme tu ďalšiu disciplínu a tou je “Hod Vortexom”. Je to hod jednoduchou športovou pomôckou v tvare raketky, ktorá dobe letí do diaľky keď ju správne hodíte a vydá aj pekný svišťavý zvuk. Veď uvidíte! Hod symbolizuje silu, energiu a vašu šikovnosť. Čím ďalej dohodíte, tým väčšie územie vytvoríte pre seba navzájom aj pre zvieratá ako je práve gepard a iné na našej planéte, ktoré treba chrániť.
  • Beh 60m a 250 m s najrýchlejším zvieraťom na zemi (nesúťažíte medzi sebou, ale hlavne s gepardom. Pamätajte,  že jeho síce možno dnes nedobehnete, no aj on sa raz unaví a potom vyhráte. Čiže buďte nielen rýchli na 60m ale aj vytrvalí na 250m), aby ste porazili aj najrýchlejšieho.

Kde je gepard? No Gepard je v každom z nás, rovnako ako Leňochod. Sedia na našich ramenách a šepkajú nám: Leňochod: „ale dnes nikam nechoď, zostaň doma, zapni si počítač, alebo aspoň mobil si zapni, zahraj sa hru, ľahni si veď si unavený. A Gepard na druhom pleci hovorí: „poď von, poď sa so mnou zahrať, poď si zabehať, …predbehneš ma? ukážeš mi čo vieš?…, vezmeš ma do lesa?, budeš so mnou kamoš? Tak poď, ideme!!!!!

Ktorého si vyberieš, Leňochoda, alebo Geparda?

Takže deti, kto je za to aby sme dnes porazili Leňochoda a zároveň vyhrali aj nad gepardom?

Projekt podporili: Ivan Štefanec – europoslanec, Metská časť Bratislava – Petržalka, IMUNOGLUKAN, s.r.o., 

Výsledky kola nájdete na stránke v aktualitách

Top