ÚVOD | Články | Týždeň športu s gepardom 2. kolo

Týždeň športu s gepardom 2. kolo

Publikované

V týždni od 8.10. do 14. sa deti pod vedením skúsených učiteliek v mestskej časti Petržalka znova zapojili do 2.kola nášho projektu s názvom „Týždeň športu s gepardom“.
Tentoraz dostali za svoju snahu krásne medaile a namiesto sladkej odmeny jabĺčko.

Medaila Gepardíny 2018
Medaila Gepardíny 2018

Veľká vďaka aj za to, že Pani učiteľky, vychovávateľky a riaditelia škôlok sa s takou chuťou zapojili.
Už v minulom kole sa do súťaže/nesúťaže, teda akcie – podujatia zapojili všetky materské škôlky. Aj teraz sa zapojili takmer všetky, čo svedčí o tom, že sa im podujatie páčilo.
Myslím, že bez riaditeľky MŠ Bzovická by sa niektoré veci ťažko realizovali. Touto cestou jej Ďakujem za pomoc pri realizácii, za výber krásnych medailí aj za to, že namiesto sladkostí, bolo každému škôlkarovi odovzdané jabĺčko.

Tieto škôlky sa zapojili do 2.kola:

Potešili nás aj názory od riaditeliek/-ľov, ktoré sme dostali. Tu aspoň niektoré z nich:

MŠ Tupolevova 20 2.kolo
Projekt Týždeň Športu s Gepardom hodnotíme ako veľmi úspešný a zaujímavý pre deti. Podporujeme myšlienku rozvíjania pohybových aktivít v materských školách. Jednotlivé aktivity sme realizovali v exteriéri aj v interiéri. V interiéri sme realizovali skákanie na fit ušiakoch a deti boli nadšené z tejto disciplíny, ďalej v interiéri prebehla aj aktivita prenášanie kociek vo vytýčenom priestore s následným postavením domčeka. Ostatné 4 disciplíny sme realizovali vonku, keďže nám prialo krásne jesenné počasie. Deti sme motivovali za úspešné zvládnutie medailami s gepardom, čo oceňujeme, takže sa veľmi snažili zabojovať, aby vyhralo ich družstvo. Veľmi oceňujeme, že sa deti zdokonaľovali napr. v štafetovom behu, v skoku do piesku, ktorý ich veľmi bavil aj s podliezaním tunela, ktorý sme zvolili na podliezanie pred skokom. Tieto disciplíny sú veľmi dobrá príprava na telesnú výchovu.

Na záver disciplín boli deti príjemne unavené a hladné. Posledný deň sme si urobili vyhodnotenie aj s pani učiteľkami, ktoré sa im veľmi páčilo. Všetky deti dostali pochvalu za pekné zvládnutie športového týždňa. Celkovo hodnotíme tento projekt veľmi pozitívne a v budúcnosti sa tešíme na ďalšiu realizáciu.
Ďakujeme
S pozdravom Strelcová

MŠ Iľjušinova I.kolo 

Veľmi pekne ďakujeme za možnosť zapojiť sa do sútaže, deti si to veľmi užili. V našej škôlke podporujeme sportové aktivity a dennodenne vymýšlame počas pobytu vonku rôzne aktivity a sútaže. Naše deti sa velmi radi zapajaju a dôležité je, ze ich to velmi baví a športujú s radostou.
S detmi sme aktivity realizovali na luke v blizkosti nasej skolky, kazdu aktivitu sme si zvlášť vysvetlili, nazorne predviedli. Deti sa nasledne rozdelili na skupiny a sutazili. Vzajomne sa povzbudzovali a fandili si.
Aktivity boli pre deti zabavne, nemenili by sme na nich nic. Deti sa z nich velmi tešili. Tesime sa na dalsiu vybornu sutaz.

S pozdravom
Andrea Chobotova

MŠ Bulíkova I.kolo

Deti boli nadšené, radi športujú a pohybové aktivity sú dennou súčasťou ich pobytu v materskej škole. Tešili sa však tričkám a odmenám. Škoda, že tričiek sme dstali menej než sme potrebovali (máme 42 predškolákov v dvoch triedach, v jednej z tried sú aj deti mladšie, ktoré sa ťažko vyčlenia, aby nešportovali, nesúťažili).

Soňa Hanzalová

MŠ Röntgenova 1.kolo

„Týždeň športu s Gepardom“ deti privítali s nadšením. Hoci máme takmer celý dvor ohradený, lebo je tam zasadená nová tráva, aj tak sme našli miesto na športovanie. Radostnú atmosféru odštartovalo oblečenie si krásnych tričiek. Deti boli nimi nadšené. Prvé dve úlohy „Slimačí domček“ a „Od buka do buka“ sme začali plniť v pondelok 14. 5. 2018. Po slávnostnom nástupe všetkých športovcov na školskom dvore a slávnostnom otvorení týždňa športu sa deti rozdelili do družstiev a spolu so svojimi pani učiteľkami sa odobrali na svoje stanovište. Chlapci sa tak vžili do povzbudzovania súťažiacich kamarátov, že sa otriasalo celé sídlisko. Pani upratovačky museli pozatvárať okná v materskej škole, aby mohli v kľude pracovať. Bolo úžasné pre nás učiteľky, s akou radosťou deti športujú. Na druhý deň pršalo, ale ani dážď nás neodradil od plnenia ďalších úloh „Prenášačka“ a „Líška šikovníčka“. Pani učiteľky pripravili športové disciplíny na triedach. Týždeň športu s Gepardom sme uzatvorili v piatok 18. 5. 2018 plnením úloh: „Kamaráti gepardíci“ a „Šikovne a ďaleko“ na školskom dvore. Na záver po slávnostnom nástupe športovcov pani učiteľka vyhodnotila priebeh týždňa športu, deti si nalepili posledné nálepky gepardov, dostali sladké odmeny a spoločne zakričali športový pokrik: „Týždňu športu s Gepardom tri krát hurá!“
Oceňujem, že deti dostali krásne farebné tričká a bodovacie nálepky. Boli to silné motivačné podnety. Do budúcnosti by som navrhovala namiesto sladkej odmeny dať deťom medailu s gepardom.
Prajem Vám, aj všetkým, ktorí nám pripravili takéto krásne podujatie veľa zdravia, radosti a úspechov.
Mgr. Silvia Dekanová, riaditeľka MŠ Röntgenova 16, Bratislava

MŠ Bohrova 1.kolo

som rada že sa podarilo rozbehnúť aj v materských školách takýto športový projekt. Sama som propagátorom športu medzi deťmi a čím viac ich zapojíme do pohybových aktivít, tým budeme mať zdravšiu populáciu. Deti boli úžasné, im je pohyb prirodzený a keď ho ešte mali aj motivovaný s rôznymi obmenami a záverečnou odmenou vo forme nálepiek, tak bola radosť znásobená. Športovanie sme si rozdelili do 4 dní podľa disciplín a aj počasie nám prialo, takže vďaka dobre vymyslenému projektu sa niesol Týždeň s Gepardom v duchu nášho škôlkárskeho hesla ,, V zdravom tele, zdravý duch, rýchly sme jak delobuch“

Iveta Bosnyaková

Galéria 1:

Galéria 2:

Priebeh minulého kola si môžete pozrieť v galérii: FOTO-Týždeň športu s gepardom a deťmi i učiteľkami v MŠ Petržalka

Top