ÚVOD | Články | Súťaž pre žiakov 1. a 2. ročníka ZŠ

Súťaž pre žiakov 1. a 2. ročníka ZŠ

Publikované

ŠPORTOVÉ PODUJATIE PRE ŽIAKOV PRVÉHO A DRUHÉHO ROČNÍKA ZŠ

Dňa 11.5. 2018 sa žiaci prvého a druhého ročníka petržalských základných škôl stretnú na atletickom mítingu. Jeho názov je: „DETSKÝ ATLETICKÝ ŠTVORBOJ S GEPARDOM“.

Detský atletický štvorboj s gepardom
Detský atletický štvorboj s gepardom

Organizátori súťaže: Mestská časť Bratislava – Petržalka, Základná škola Tupolevova, AK Run For Fun Petržalka s podporou OZ Deti na štarte vytvorili túto súťaž za účelom nazbierania čo najväčšieho počtu športových hodín strávených vonku. Deti tak správne využijú svoj potenciál, naučia sa vyhrávať i prehrávať, ale hlavne budú v pohybe.

Ako napovedá aj samotný názov podujatia: „Detský atletický štvorboj s gepardom“, 100 dievčat  a 100 chlapcov bude spoločne súťažiť v štyroch disciplínach. Beh na 60m, beh na 300m, skok do diaľky z miesta a hod vortexom (VORTEX – ergonomická pomôcka v tvare raketky, ktorá vďaka rotácii umožňuje presné a rýchle hádzanie do diaľky).  Gepard je v názve preto, lebo geparda si „OZ Deti na štarte“ vybralo ako symbol najrýchlejších.

Občianske združenie Deti na štarte v spolupráci s Mestskou časťou Bratislava – Petržalka a riaditeľkou MŠ Bzovícka Boženou Kováčovou, ktorá sa takisto zapojila nemalým vložením svojich skúseností a prípravou detských disciplín, organizujú aj ďalšie podujatie pre menších škôlkarov o ktorých sa môžete dočítať v ďalšom článku: „TÝŽDEŇ ŠPORTU S GEPARDOM“ pod záštitou starostu mestskej časti Petržalky.

Pre tých najlepších sú pripravené zaujímavé odmeny, ktoré zabezpečili organizátori: Mestská časť Bratislava – Petržalka aj za finančnej podpory Ivana Štefanca – europoslanca, ktorý venoval do súťaže vecné ceny.

Jedna zo škôl – tá víťazná, si odnesie domov pamätný pohár a žiaci školy malé prekvapenie.

Veríme, že sa deti zabavia a  čím bude viac akcií podobného druhu. Takto bude väčší predpoklad na to, aby naše deti žili lepšie, zdravšie, vitálnejšie a „športovejšie“ .

Propozície k súťaži si viete pozrieť na tejto stránke

Top