ÚVOD | Články | Milan Roskopf vytvoril nový Guinessov rekord – paráda!!!

Milan Roskopf vytvoril nový Guinessov rekord – paráda!!!

Publikované

V sobotu 30.3.2019 približne o 12:40 sme boli svedkami vytvorenia nového svetového rekordu pre zápis do Guinessovej knihy rekordov!

Milan Roskopf tesne po svojich 60-tich narodeninách absolvoval beh na 100m za súčasného žonglovania bowlingovými guľami.

Pôvodne plánoval že rekord v tejto disciplíne absolvuje za 38 sekúnd ale podarilo sa mu to o 3 sekundy rýchlejšie. Keďže 27.3.2019 oslávil svoje šesťdesiate narodeniny, tak to bol pre neho vynikajúci darček.

Myslíte že je to jednoduché? Vôbec nie, pretože jedna bowlingová guľa váži 6lb (2,72kg) pričom je potrebné vedieť dobre žonglovať, udržať rovnaký krok a hlavne balanc. Je potrebný tréning a sústredenie. Milanovi sa to podarilo a 100m zabehol za rovných 35 sekúnd!

Ako „predskokan : ) “ sa predstavil dvojnásobný majster sveta v silovom žonglovaní (3x5kg gule) Radek Šatka. A to Vám poviem, to už nieje vôbec žiadna sranda pre žongléra. Vyžaduje si to okrem hore spomínaných vlastností aj obrovskú silu, rýchlosť i pevné nervy. Radek Šatka sa dvomi pokusmi pokúsil o prekonanie rekordu v žonglovaní na 100m (17,85s) rovnako, no jeho pokusy neboli úspešne, pričom do cieľa chýbalo už len pár metrov. Radek Šatka. Jeho svetový rekord (17,85s) zostal síce po dvoch pokusoch neprekonaný, Radek bol však Milanovi veľkou oporou

Sprievodný program pre deti aj dospelákov sa vydaril tak ako si každý prial. Počasie nám prialo takisto a tak sme sa všetci z chuti zabavili, zašportovali, aj sladko odmenili. A keď hovoríme všetci, tak všetci bez rozdielu veku, či farby pleti, handicapu, či vnútorného presvedčenia, že „ja to nedám“. Dali to nakoniec všetci, pričom najmladší účastník mal okolo 3 rokov (odhadujem) a najstaršia účastníčka pretekov Okolo 90. Zapojili sa aj organizátori a dokonca na záver aj rozhodca.

Video created by familyzone.sk

40 deti sa zabavilo najlepšie, bolo zaujímavé sledovať ako napr. malý drobec odovzdá štafetový kolík aj o tri generácie staršiemu pretekárovi vo svojom tíme. Malí atléti podávali výkony, za ktoré by sa nemuseli hanbiť ani dospelí. Podaktorí z nich nabehali v jednotlivých štafetách viac ako 2 km a nedokázali ich zastaviť ani rozhodcovia.

Všetci sme fandili a Milan Roskopf i Radek Šatka to cítili a urobili maximálne dobrú atmosféru. Ale asi najväčšiu atmosféru urobili deti a aj my diváci : -) . Navyše sme nabehali 68 km pričom cieľom bolo 60 (symbolických) kilometrov. Veď koho by nemotivovala torta, aby sa rozhýbal :). Tôrt bolo dosť pre každého a Cukráreň Zmrzlina u Bajrama sa nám postarali o sladkô potešenie…

Na svete je nový svetový rekord, zaznamenaný a zdokumentovaný kamerou TV Bratislava. Zverejnenie zápisu do Guinessovej knihy rekordov v TV Bratislava sa uskutoční v stredu 13.4.2019, hneď potom ide materiál na zápis.

Dovoľte aby som v mene Pavla Soviča z o.z. Priatelia behu ležérneho poďakoval jeho slovami:

„A mne ostáva už len srdečne poďakovať všetkým, ktorí dopomohli k radostnej a srdečnej atmosfére tohto výnimočného podujatia:

  • ZŠ Tupolevova s riaditeľom, pánom Miroslavom Cisárom za ústretové jednanie a prepožičanie areálu ZŠ Tupolevova na vytvorenie svetového rekordu.

  • Miestnemu úradu, menovite Róbertovi Schnurmacherovi za podporu na školách a ozvučenie celého športového doobedia.

  • Tímu Run For Fun Ľubovi Hrčkovi, Renáte Polanskej, Vladovi Dudovi a deckám, ktoré boli skutočnými šampiónmi a motorom celého podujatia.

  • Jarovi Troščákovi a gepardiny.sk za podporu, prácu na projekte, za diplomy pre deti a ceny pre najrýchlejších.

  • Vladovi Plankovi a Katke Klemanovej, ktorí celé podujatie odmoderovali.

  • TV Bratislava a pani redaktorke Oľge Valentovej za účasť na podujatí a oficiálne zaznamenanie svetového rekordu.

  • Časomiere – bratom Romanovi a Robovi Ferkovi za zvládnutie merania času detských štafiet.

  • Cukrárni Zmrzlina u Bajrama za krásne torty pre oslávenca, ale hlavne našich malých účastníkov.

  • Janovi Bučanovi a o.z. My Sme Petržalka za ceny pre detské štafety

  • Všetkým účastníkom za vytvorenie neopakovateľnej atmosféry, v ktorej sa mohol tento svetový rekord zrodiť.

…ale hlavne dvom z nich, ktorí urobili toto podujatie jedinečným:

Milan Roskopf – keď vznikala myšlienka vytvorenia svetového rekordu, nevedel som si predstaviť, že vytvoríme takú krásnu srdečnú… aj slnečnú akciu. Milan vďaka za nápad a jeho realizáciu a veľká gratulácia k vytvoreniu svetového rekordu.

Radek Šatka – dvojnásobný majster sveta v silovom žonglovaní. Ďakujem za podporu pre Milana aj za účasť na podujatí. Bol si mu skutočne oporou pri výkone.

OZNAMY

A na úplný koniec 2 dôležité oznamy:
1. Kto bežal a nemá ešte diplom s autogramom dvoch majstrov sveta, prosím, prihláste sa buď u mňa alebo na kontakte u www.gepardiny.sk . Bola by škoda,
keby ste o túto krásnu pamiatku prišli.

2. Kto stratil hviezdičkovú detskú bundu, loptu a švihadlo, prosím prihláste sa, na admin(zavináč)gepardiny(bodka)sk. Budem veľmi rád, ak sa majitelia s vecami znovu stretnú.“

A na záver galéria:

*Dole si môžete pozrieť galériu fotografií. pokiaľ by ste na akcii boli a chceli fotografiu do svojho súkromného albumu, rád Vám ju pošlem. Stačí napísať na admin(zavinač)gepardiny(bodka)sk

Máte aj vy fotky s ktorými sa chcete podeliť, viete tak urobiť prostredníctvom stránky: https://gepardiny.sk/fotografie/

gprdn

Album 2

Album 1

 

Top